TAHTA KURUSU İLAÇLAMA

Tahta kurusu İlaçlama yöntemlerinde en çok kullanılan yöntem soğuk  sisleme yöntemidir.  Tahta kurusu cimicidae familyasına ait geceleri  beslenmek için ortaya çıkan haşere türüdür.

Genellikle sıcak kanlı hayvanlardan beslenmektedir. İlk çağlardan bu yana yaşadığı bilinmektedir. Günümüzde en çok görülen tahta kurusu  cinsi cimeclextularius tur  Mağara devrinden beri insan paraziti olarak bilinmektedir.

Tahta kurusu erginleri çok hızlı  bir şekilde üremektedirler.  Tahta kuruları erginleri her gün 2 ile 6 yumurta bıraktığı bilinmektedir. Yeterli beslendiği taktirde 1 yıldan fazla yaşadığı görülmüştür. Tahta kurusu vücutları ince ve yassı olduğundan dolayı çok küçük deliklere çatlaklara girebilmektedir.  Renkleri genellikle kırmızıya yakındır.  Konakçılarından kan ile beslendiği  için renkleri koyu kırmızı renge dönüşmektedir.

Hizmet Özellikleri
  • Profesyonel İlaçlama Desteği
  • Ekonomik Fiyat Garantisi
  • Garantili İlaçlama Hizmeti
  • Sağlık Bakanlığı onaylı Hizmet

Yatakta tahta kurusu olduğunu nasıl anlarız?

Tahta kuruları gece böcekleridir. Gündüz yuvalarına çekilip gece kan emmek için yuvalarını terk ederler. Yatağınızda tahta kurusu var olduğuna dair bir kaç işaret vardır.
1. Akşam uyuyup Gündüz bacak kol veya göbek altı gibi yerlerde kırmızılık ve şişkinlik varsa
2. Yatak çarşaflarında kan lekeleri varsa
3. Yatak Dikişlerinde siyah lekeler varsa tahta kurusu olduğuna işaret eder.
Ayrıca tahta kuruları gözle görülebilir boyutlarda olduğu için detaylı bakıldığında görülebilir.

Tahta kurusu nasıl çoğalır?

Tahta kuruları  yumurta bırakarak çoğalan haşere gurubunda yer almaktadır. Ortam koşullarına bağlı olarak günlük 5 ile 7 yumurta bıraktığı bilinmektedir. Hızlı çoğalma potansiyeline sahip haşerelerdendir. Yumurta Paketleri ortam sıcaklığına bağlı olarak 15 gün ile 20 gün arasında açılmaktadır. Hem dişi hem de erkek tahta kuruları da kan emer.

Tahta kurusu nasıl yok edilir?

Tahta kurusu bireysel yöntemler ile yok edilemezler. Kimyasal ilaç veya 80 derece sıcak buhar yardımıyla yok edilebilir. Profesyonel tahta kurusu ilaçlama firmalarından destek alarak yok edilebilir. Firmamız 14 yıllık sektör tecrübesine dayanarak profesyonel bir şekilde tahta kurusu ilaçlama hizmeti vermektedir

Evde tahta kurusu neden olur?

Tahta Kuruları ortam koşullarına ve zorluklarına hızlı bir şekilde adapte olabilirler. 3 ay kadar Kan emmeden yaşayabilmektedir. Ortam Tahta kuruları için elverişli ise bu süre 2 yıla kadar uzayabilmektedir. Kimyasal ilaçlara hızlı bir şekilde bağışıklık kazanabildikleri araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Tahta kurusu ne ile beslenir?

Tahta kurusu (Cimex lectularius), kan emici bir böcektir ve özellikle insan kanıyla beslenir. Bu böceklerin besin kaynağı, evcil hayvanların kanı da olabilir ancak genellikle insan kanını tercih ederler. Geceleri aktif hale gelirler ve uyuyan insanların üzerine tırmanarak kan emerler. Bu nedenle yatak odaları, koltuklar ve diğer uyuma alanları tahta kurusu için ideal yaşam alanlarıdır. Kan emme süresi yaklaşık 5-10 dakika sürer ve doyduktan sonra gizlendikleri yerlere geri çekilirler.

Tahta kurusunu ne öldürür

Tahta kurusu gibi zararlıları kontrol altına almak için profesyonel bir böcek ilaçlama şirketiyle iletişime geçmeniz önerilir. Eğitimli uzmanlar, etkili ve güvenli ilaçlama yöntemleriyle tahta kurusunu yok etmek için gereken işlemleri gerçekleştirebilirler. Evdeki kimyasal ürünlerin kullanılması, sağlığınızı ve çevreyi tehlikeye atabilir, bu nedenle uzman yardımı önemlidir.

Tahta Kurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tahta kuruları; tıpkı bit ve pire gibi kan emerek beslenen zararlılardır. Bu nedenle tahta kurusu ile mücadelede bu zararlılara özel ilaçlama çözümlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Kendilerine yaşam alanı olarak kıyafetlerimizi, evlerimizde bulunan duvar arası çatlakları ve mobilya kumaşlarını tercih ederler. Bu nedenle insanlara erişmeleri oldukça kolaydır. Tahta  kuruları ilaçlanması en zor haşere grubunda yer almaktadır. Kanla beslendikleri  için amatörce yapılan uygulamalar çok etkili olmamakla birlikte zaman kaybına sebep olmaktadır.

ARYA HAŞERE İLAÇLAMA olarak tahta kurusu   ilaçlamalarında profesyonel  olarak  hizmet vermekteyiz.  Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlar ile doğru ekipmanlarla ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Tahta kurusu İlaçlama yöntemlerinde en çok kullanılan yöntem soğuk  sisleme yöntemidir.  Tahta kurularının saklanabileceği her yer ilaçlanmış oluyor. Dumanlama yöntemi ile kısa bir süre içerisinde tahta kurusu şikayetleriniz bitmiş olacaktır. Unutmayalım ki Tahta kuruları istilacı bir haşeredir hemen ilaçlama yapılmazsa kısa süre içerisinde eviniz tahta kuruları tarafında istilaya uğramış olacaktır.

Tahta Kurusu Hakkında Genel Bilgiler

Tahta kurularında şimdiye kadar herhangi bir hastalık bulgusuna rastlanmamıştır. Konakçılarından beslendikleri zaman deri de tahrişe sebep olan yaralar bırakmaktadır. Deride kızarıklık şişkinliklere sebep olmaktadır.  Deri  kızarıkları için cildiye doktoruna görünmeniz sağlığınız için daha faydalı olacaktır.  Tahta kurusu şikayetleriniz için hemen iletişime geçip Tahta kurusu ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Tahta Kurusu Yaşam Döngüleri 

Tahta kurularının Yaşam Döngülerini gösteren resmi sizler için hazırladık.

Tahta kurusu ilaçlama Fiyatları

Tahta kurusu ilaçlama fiyatlarını belirleyen bir çok etken bulunmaktadır.  Haşerenin türü İstilanın yoğunluğu ortam koşulları ve alanın büyüklüğüne bağlı olarak kullanılacak ilaçlar ve ekipmanlar tahta kurusu ilaçlama fiyatlarının değişmesinde önemli rol oynamaktadır.

Arya İlaçlama Şirketi olarak tahta kurusu ilaçlama fiyatlarında En uygun fiyat garantisi sunmanın yanı sıra verdiğimiz tüm Tahta kurusu ilaçlama hizmetleri garanti kapsamında çözülmektedir. Tahta kurusu ilaçlama fiyatlarımızı sizlerin cebini yormayacak bir şekilde sizler için en iyi ve en uygun fiyatı verdiğimizden emin olabilirsiniz.

2023  İlaçlama Fiyat Tablosu

Metrekare (m²) Ortalama Fiyatı Ortalama İndirimli Fiyatı
50m² 600.00₺ 550.00₺
75m² 650.00₺ 600.00₺
100m² 700.00₺ 650.00₺
150m² 850.00₺ 700.00₺
200m² 950.00₺ 900.00₺